نمای کرتین وال یکی از مدرن ترین و شیکترین نما ها در صنعت ساختمان است که با استفاده از آلومینیوم و شیشه ساخته میشود. این نمای شیشه ای مورد توجه طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته است و با توجه به شرایط اقلیمی و مشخصات فنی سازه کاربردهای متفاوتی در هر کشور و منطقه دارد. کرتین وال یک دیوار شیشه ای ست که بین فضای داخلی سازه و فضای بیرون آن فاصله ایجاد میکند و علاوه بر تامین نور کافی برای بنا نقش یک عایق حرارتی را ایفا میکند. این نما خود یک سازه محسوب میشود که هیچ گونه بار اضافی بر سازه اصلی وارد نمیکند.

نمای شیشه ای کرتین وال ترکیبی از سه آیتم میباشد:

  • پروفیل های آلومینیومی
  • شیشه دو جداره یا سه جداره
  • لاستیک های درزبند از جنس EPDM

انواع نما سازی ساختمان با کرتین وال:

نمای کرتین وال شیشه ای درپوش دار (Face Cap):

در این نما شیشه مستقیما بر روی پروفیلهای آلومینیومی عمودی و افقی که با هم یک شبکه را تشکیل داده اند قرار میگیرد. سپس از یک درپوش فشاری که شیشه را از بیرون بر روی لامل آلومینیومی محکم میکند استفاده میشود. در مرحله ی آخر به منظور مقاوم سازی سازه در برابر شرایط متغیر آب و هوایی لاستیک های EPDM به منظور آب بندی حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرند.

نمای کرتین وال شیشه ای بدون قاب (Frame less):

در نمای کرتین وال شیشه ای بدون قاب هیچ فریمی از بیرون قابل رویت نیست زیرا مدولهای شیشه ای بدون نیاز به فریم از بیرون ساختمان نصب میشوند و نتیجه ی کار یک نمای شیشه ای بدون فریم میباشد.

نمای کرتین وال شیشه ای نیمه قاب دار (Semi Frame):

در این نوع نما یکی از پروفیلهای عمودی یا افقی حذف میشود و از چسب های مخصوص سیلیکونی و لاستیک های عایقی استفاده میشود.