سنگ کریستال نیریز

در باور بسیاری از متخصصان صنعت ساختمان، سنگ‌های طبیعی مناسب‌تربن و بهترین متریال برای استفاده در نماهای بیرونی، طراحی‌های داخلی، سطوح، کف و تزئینات می‌باشند. اساساً هر چه از طبیعت بکر در شهرسازی استفاده بیشتری گردد، همخوانی محیط زیست با روحیات انسان بالاتر رفته و در دراز مدت محیط زندگی سالم‌تر، زیباتر و گرم‌تری خواهیم داشت. سنگ‌های ساختمانی در انواع زوایا، ضخامت‌ها و ابعاد برش یافته و فرآوری می‌شوند. بر اساس طراحی و مورد استفاده، سطح قابل رؤیت آن‌ها می‌تواند براق، ‌مات، دارای بافت چرمی، سطح سوخته (فلیم)، تیشه‌ای و امثالهم باشد.

سنگ‌های ساختمانی از لحاظ نوع شامل چندین دسته‌اند.

تراورتن،‌ گرانیت، مرمریت، مرمر یا اونیکس و کفپوش‌ها از این جمله‌اند. این سنگ‌ها را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلف تقسیم بندی کرد. در صنعت ساختمان مهم‌ترین تقسیم‌بندی بر اساس شرایط ساختاری و اقلیمی سازه صورت می‌گیرد. نماهای بیرونی، میزان دما، تغییرات فصلی، آلودگی، رطوبت، ارتفاع و وزن ساختمانی عواملی هستند که حتماً باید جهت داشتن بهترین انتخاب، مورد مطالعه قرار بگیرند.

کف سازی، ماشین رو بودن و نبودن، مسقف بودن و نبودن، نحوه تخلیه مایعات، میزان شیب، دما، هزینه، ثبات رنگ، شرایط اقلیمی، مجاورت یا عدم مجاورت با برف و یخ، میزان اصطکاک، استفاده با کفش یا بدون کفش، می‌توانند اساس انتخاب نمونه سنگ جهت کف‌سازی باشد. گستره این انتخاب می‌تواند از کف یک کابین دوش یا آسانسور تا کفسازی یک بزرگراه وسیع، متغیر باشد.

تزئینات طیف وسیعی از ساختمان از پله تا قاب‌های اسلب سنگی، از فضا سازی‌ های آنتیک تا رویه‌های کابینت، از بستر یک آکواریوم تا ستون‌های سنگی یا لابی و استخر بسیار وسیع یک هتل را می‌تواند شامل شود. محل، طراحی، میزان هزینه، وسعت و نور پردازی می‌تواند بازه‌ی بسیار متنوعی از انتخاب را شامل شود.

آخرین اخبار

آمار بازدید

  • 29
  • 108
  • 730
  • 3,637
  • 48,849

دانلود کاتالوگ